14.09.2012 - Nowy Sacz, Rynek, 11.00

Streetbreakers » Streetbreakers on Tour, 2012 » 14.09.2012 - Nowy Sacz, Rynek, 11.00

Nowy Sącz: grafficiarze i tancerze w tolerancji razem

Koncert przed ratuszem zwieńczył w piątek czterodniowe warsztaty młodych artystów z Polski, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Na zajęcia zaprosiła ich nowosądecka Fundacja TOP, realizująca projekt mający nauczyć młodzież tolerancji wobec różnych kultur i narodowości.

Żywiołem 16 uczestników warsztatów były street-art, break-dance, hip-hop, freestyle i graffiti. - Młodzież świetnie się z sobą dogadywała - opowiada Julia Gonczarowa, wiceprezes Fundacji TOP. - Bariery językowe praktycznie nie istniały. Porozumiewano się za pomocą tańca lub obrazu.

Młodzi Ukraińcy nauczyli tańca hip-hop Romów ze słowackiej Sniny. Maria Szmatarowa i Bela Toth pochwalili się swoimi umiejętnościami przed sądecką publicznością na Rynku. - Wcześniej próbowałam tańczyć, ale figur nauczyłam się dopiero tutaj - wyznaje Maria Szmatarowa.

W sobotę uczestnicy warsztatów wystąpią na Rynku Głównym w Krakowie. Do 21 września zatańczą też w Sninie, Szikszo na Węgrzech i Lwowie.

(Pawel Szeliga, http://nowysacz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1539033,nowy-sacz-grafficiarze-i-tancerze-w-tolerancji-razem-zdjecia,3435323,id,t,zid.html#galeria)

Partnerzy i Sponsorzy

ZSS SPLOT Muzeum Historii Polski Patriotyzm Jutra Ministerstwo Edukacji Narodowej Wojewódstwo Małopolskie Pracownia Figaro Nowy Sącz
International Organization for Migration Stiftung EVZ - Erinnerung Veantwortung Zukunft Institut für angewandte Geschichte Geschichtswerkstatt Europa Borussia Olsztyn Kolegium Europy Wschodniej