Akcje uczestników

Klub Młodych Liderów Polonii » Klub Młodych Liderów Polonii, 2012 » Akcje uczestników

Uczestnicy z Ukrainy, Rosji i Białorusi we wrześniu 2012 r. przygotowali i zorganizowali mini-projekty w swoich rodzinnych miastach. Zaprosiliśmy wszystkich do zapoznania się z materiałami o ich prokektach, które odbyły się:

Участники из Украины, России и Белоруси в сентябре 2012 г. подготовили и провели мини-проекты в своих родных городах. Приглашаем всех ознакомиться с материалами о их проектах, которые прошли:

-12.09 - «День Польской культуры» в Макеевской школе №58

-14.09 - вечер польской поэзии "Jesienna nadzieja" в Детской юношеской библиотеке г. Донецк

-18.09 - мастер-класс "Символика польских писанок" в Донецкой гимназии №18

-23.09 - мероприятие „ Polska – daleka i bliska" в Курской областной библиотеке им. Н.Н. Асеева

- 25.09 - лекция "Кинематограф Польши" в Донецком Национальном Техническом Университете

- 25.09 - «День Польской культуры - II» в Ясиноватской общеобразовательной школе №6.

- 09 - исследование и фотовыставка на тему "Ищем следы восточных поляков" в минской галерее искусств «Ў».

• Dzień Polskiej Kultury

W czwartek 12 września w auli Liceum Ogólnokształcącego nr.58 w Makiejewce odbyła się impreza pt. „Dzień Polskiej Kultury”

В четверг 12 сентября в актовом зале Макеевской общеобразовательной школы № 58 состоялось мероприятия под названием «День Польской культуры»

• Jesienna nadzieja

14 września  w czytelni Obwodowej biblioteki dla młodzieży w Doniecku odbył się wieczór poezji polskiej pt. „Jesienna Nadzieja”

14 сентября  в читальном зале Обласной библиотеки для юношества в г. Донецке состоялся вечер польской поэзии "Jesienna nadzieja"

• Polskie pisanki

Warsztaty – symbolika polskich pisanek

Майстер-клас «Символіка польських писанок»

• „Polska – daleka i bliska"

23 września 2012r. w Kurskiej Wojewódzkiej Bibliotece imieniem N.N. Asiejewa został przeprowadzony program pt. „ Polska – daleka i bliska„

23 сентября 2012 г. в Курской областной библиотеке имени Н. Н. Асеева прошло мероприятие под названием «Польша – далекая и близкая»

• Polska kinematografia

25 września w Doniecku na Polskim Wydziale Technicznym został przeprowadzony wykład pt. "Polska kinematografia". Dotyczył on historii powstania oraz stanu współczesnego kina polskiego, wybitnych aktorów i reżyserów polskiego kina i ich roli w rozwoju kina światowego.

25 сентября в Донецком Национальном Техническом Университете на Польском Техническом Факультете была проведена лекция "Кинематограф Польши" на тему истории возникновения польского кино, а также о знаменитых актерах и режиссерах польского кино и их роли в развитии мирового кинематографа.

• Dzień polskiej kultury - II

25.09.2012 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego nr. 6, w mieście Jasynuwata, odbył się „Dzień Polskiej Kultury”

25.09.2012 г. в актовом зале Ясиноватской общеобразовательной школы №6 состоялось мероприятие под названием "День польской культуры"

• «Szukamy śladów Polaków ze Wschodu»

We wrześniu uczestnicy z Białorusi zbadali ślady kultury na terenie Centralnej i Wschodniej Białorusi i zorganizowali fotowystawę, na której zaprezentowali swoje prace.

В сентябре участники из Беларуси исследовали следы польской культуры на территории Центральной и Восточной Беларуси и организовали фотовыставку, на которой представили свои работы.

Partnerzy i Sponsorzy

ZSS SPLOT Muzeum Historii Polski Patriotyzm Jutra Ministerstwo Edukacji Narodowej Wojewódstwo Małopolskie Pracownia Figaro Nowy Sącz
International Organization for Migration Stiftung EVZ - Erinnerung Veantwortung Zukunft Institut für angewandte Geschichte Geschichtswerkstatt Europa Borussia Olsztyn Kolegium Europy Wschodniej