Aktualności

  

01.08.2013 - We Feel the Beat

Zapraszamy osoby z całej Polski oraz Białorusi, których pasją i zainteresowaniem jest graffiti, malarstwo uliczne, street-art, break-dance, hip-hop i freestyle do udziału w projekcie We Feel the Beat. Szczegóły oraz formularz rekrutacyjny znajdziesz na http://fundacjatop.pl/?zglos-sie!,71

 

01.08.2013 - We Feel the Beat

Zapraszamy osoby z całej Polski oraz Białorusi, których pasją i zainteresowaniem jest graffiti, malarstwo uliczne, street-art, break-dance, hip-hop i freestyle do udziału w projekcie We Feel the Beat. Szczegóły oraz formularz rekrutacyjny znajdziesz na http://fundacjatop.pl/?zglos-sie!,71

14.08 - 21.08.2013 - Polonijna kolonia dla dzieci z Ukrainy

W sierpniu 2013 r. Fundacja TOP dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Charkowie miała okazję zaprosić dziewięcioro dzieci wraz z opiekunami z obwodu Donieckiego (Ukraina) do Polski na pobyt edukacyjno-krajoznawczy. Więcej tu: http://fundacjatop.pl/?polonijna-kolonia-dla-dzieci-sierpien-2013-r,79

 

01.08.2013 - We Feel the Beat

Zapraszamy osoby z całej Polski oraz Białorusi, których pasją i zainteresowaniem jest graffiti, malarstwo uliczne, street-art, break-dance, hip-hop i freestyle do udziału w projekcie We Feel the Beat. Szczegóły oraz formularz rekrutacyjny znajdziesz na http://fundacjatop.pl/?zglos-sie!,71

  

03.06.2013 - Klub Młodych Liderów

Jesteś aktywny, chcesz działać dla dobra ludzi i miejsca, w którym mieszkasz. To już połowa sukcesu!

Zgłoś się do projektu Klub Młodych Liderów.
Nadszedł czas,  żeby coś zmienić!

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby, dla których wolontariat jest czymś więcej niż tylko sposobem na zabicie nudy, z którą po prostu nie można już wytrzymać, a własny rozwój stawiają na pierwszym miejscu.

Jeżeli masz od 18 do 26 lat, mieszkasz w województwie lubelskim, podkarpackim lub małopolskim, chcesz realizować własne działania, nauczyć się pozyskiwać wsparcie, nawiązać nowe kontakty i przyjaźnie, stać się częścią czegoś ważnego i przede wszystkim odnieść sukces, zgłoś się! Klub Młodych Liderów powstał z myślą o tych, którzy chcą coś zmienić w najbliższym otoczeniu, ale nie bardzo wiedzą, jak się za to zabrać!

Poszukujemy 28 aktywnych uczestników, którzy po tygodniowych warsztatach w Nowym Sączu (w terminie od 28 VII do 3 VIII 2013 r.), staną na czele 14. Klubów Młodych Liderów. Zadaniem Klubów będzie realizacja własnych działań, na które przeznaczono dofinansowanie w wysokości 3 000 zł. Działania mogą być dowolne, muszą jednak odpowiadać na potrzeby ludzi i miejsc, w których mieszkacie! Projekt kończy wizyta studyjna – uczestnicy odwiedzą wszystkie grupy KML, zakończona targami w Jarosławiu. Targi KML będą okazją do podzielenia się doświadczeniami, zainspirowania pomysłami i zachęcenia innych do pracy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.

Żeby zgłosić się do udziału w projekcie wystarczy wejść na stronę www.liderzy.org i wypełnić elektroniczną ankietę rekrutacyjną, znajdującą się w zakładce Zgłoś się!

 

02.06.2013 - Klub Młodych Liderów Polonii - mocniejsza dawka

Od czerwca zaczynamy projekt Klub Młodych Liderów - kontynuacja projektu z zeszłego roku. Tym razem zaprosimy młodych ludzi z Rosji, Ukrainy i Mołdawii. Jeżeli mieszkasz w tych państwach, masz polskie korzenie lub uczysz się j. polskiego i interesujesz się kulturą polską, skontaktuj się z nami. Czytaj więcej na http://fundacjatop.pl/?klub-mlodych-liderow-mocniejsza-dawka-2013,73

 

01.06.2013 - Feel the Beat

Zapraszamy osoby z całej Polski oraz Litwy, których pasją i zainteresowaniem jest graffiti, malarstwo uliczne, street-art, break-dance, hip-hop i freestyle do udziału w projekcie Feel the Beat. Szczegóły oraz formularz rekrutacyjny znajdziesz na http://fundacjatop.pl/?zglos-sie!,71

                                                                                                                                                                                                            

25.05.2013 - Uchwała nr 1/2013 Rady Fundacji „TOP” w sprawie sprawozdania finansowego i merytorycznego.

Nowy Sącz, dnia 25.05.2013

Na podstawie  § 11.3 statutu Fundacji „TOP”  Rada Fundacji

1.  zatwierdza sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2012, przegotowane przez Zarząd Fundacji oraz udziela Zarządowi absolutorium;

2. ustala, że wynik finansowy za 2012 rok jest następujący: dochód w kwocie 5 911,78 PLN. Kwota ta zwiększy przychody roku następnego.

Podpisy członków Rady: dr Ewa Bryła, Łukasz Zagrobelny, Marcin Fornal

 

10.05.2013 - Klub Młodych Liderów Polonii - mocniejsza dawka

Fundacja TOP otrzymała dotację w wysokości 43000 złotych na realizację projektu „Klub Młodych Liderów - mocniejsza dawka”. Projekt jest kontynuacja projektu „Klub Młodych Liderów Polonii” z  2012 r. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

10.05.2013 - Klub Młodych Liderów

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju „Młody Mołodycz” I Fundacja TOP otrzymali dotację na realizacją projektu „Klub Młodych Liderów”.  Do udziału w projekcie zapraszamy osoby, dla których wolontariat jest czymś więcej niż tylko sposobem na zabicie nudy, z którą po prostu nie można już wytrzymać, a własny rozwój stawiają na pierwszym miejscu. Żeby zgłosić się do udziału w projekcie wystarczy wejść na stronę www.liderzy.org i wypełnić elektroniczną ankietę rekrutacyjną, znajdującą się w zakładce Zgłoś się!

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

30.04.2013 - Streetbreakers - Feel the Beat

Dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Województwa Małopolskiego znowu z grupą 20 młodych ludzi wyruszymy na tournee. Tym razem pojedziemy na Litwę. Wkrótce będziecie mogli się zgłosić! Sprawdzajcie na naszej stronie w Internecie.

 

 

 

22.04.2013 - Study Tours to Poland

I wyjechali nasi uczestnicy ze „Study Tours to Poland”. Przeczytajcie, obejrzycie i posłuchajcie co o nas pisały media.

http://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/9091

http://tv-ns.pl/w-obiektywie/material/6746/b/1.html

http://www.pwsz-ns.edu.pl/ijo/21,198,GOSCIE_FUNDACJI_TOP_Z_WIZYTA_W_IJO.htm

 

15.04.2012 - Nowosądecki kwartet

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja otrzymała dotację w wysokości 15000 złotych na realizacją projektu „Nowosądecki kwartet - Historia ulic miasta w grze w karty”. Projekt jest dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra. W tegorocznej edycji programu nadesłano 900 wniosków, spośród których 136 otrzymało dofinansowanie.

 

 

10.04.2013 - Study Tours to Poland

Przyjechaliśmy z Mołdawii, Ukrainy i Białorusi, aby wziąć udział w wizycie w Nowym Sączu. Śledż  nasze przygody pod "Study Tours to Poland"!

 

 

 

 

15.02.2013 - Study Tours to Poland

Fundacja TOP zaprasza 12 wyróżniających się studentów w wieku 18-21 lat z Białorusi, Mołdawii i Ukrainy od 10 do 21 kwietnia 2013 r. do udziału w wizycie studyjnej w Nowym Sączu.

Istotą naszego programu jest zainspirowanie jego uczestników do aktywnego życia i stania się świadomymi obywatelami. Szczególny nacisk położony jest na poznawanie sektora pozarządowego i jego miejsca w społeczeństwie. Szczegółowy program przedstawimy w najbliższych tygodniach.

 

22.12.2012 Kalendarz Wielokulturowy na rok 2013

Niestety, nakład kalendarza został już wyczerpany, ale można go obejrzeć na www.izbapamieci.org.pl . Zachęcamy!

 

18.11.2012 Kalendarz Wielokulturowy na rok 2013

Niniejszym przedstawiamy Państwu Kalendarz Wielokulturowy na rok 2013, będący kontynuacją Kalendarza Wielokulturowego 2012.

W tegorocznej edycji kalendarza znalazły się niepublikowane we wcześniejszym, archiwalne fotografie, pochodzące głównie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Przysłowia ludowe zastąpił kalendarz historyczny, będący przedrukiem z kalendarza „Skarb domowy. Kalendarz wszechświatowy dla rodzin polskich na rok przestępny 1912”, wydany w Mikołowie nakładem Wydawnictwa Dzieł Ludowych Karola Miarki. W kalendarzu znalazło się także miejsce na „miary i wagi dawniej używane” - tekst pochodzący z „Kalendarza spółdzielczego na rok 1927”.

Kalendarz zawiera 3 kalendaria - gregoriańskie, juliańskie oraz żydowskie, kalendarz lunarny, a także oznaczenia świąt i uroczystości właściwych dla danego obrządku lub religii. Kalendarium wzbogaciliśmy również o święta nieuwzględnione we wcześniejszej edycji Kalendarza Wielokulturowego, nie zapominając o przytoczeniu historii, obyczajów i obrzędów związanych z ich obchodzeniem.

Niniejszy kalendarz jest symbolem minionej epoki, świadectwem jej wielokulturowości. Biorąc go do ręki otwieracie bramy nieznanego dziś świata - świata, który jeszcze nie uległ uprzedzeniom i stereotypom, którego w gruzy nie obróciła wojna.

 

CHODŹ, POMALUJ MI ŻYCIE - zapraszamy na stronę projektu oraz do udziału w konkursie

STRONA PROJEKTU                                 KONKURS

 

Religions in Movement - exhibition in Kiev

 

15.10.2012 We are happy to present the exhibition "Religions in Movement" in Ukraine. It was opened on October, 15, in presence of the head of Architectural facultee of KNUBaC (Kiev National University of Construction and Architecture).

 

 

 

Streetbreakers we Lwowie -21.09.2012

 

 

Klub Młodych Liderów

09.09.2012 - Donieck, Ukraina. Передача народного костюма из Закопане (Польша) директору Общества полькой культуры Донасса Старушко В.Ф.

 

Streetbreakers

08.09.2012 Today we started our workshop in Nowy Sącz. Visit us during the following performances. Look at our website! Find us on Facebook and vkontakte!!!!

 

Klub Młodych Liderów

07.09.2012 Приглашаем всех заинтересованных поучаствовать в проектах организованных участниками в Росси, Украниы и Белоруси

-13.09. в 12.00 в Макеевской школе (Украина)

-14.09. в 19.00 в Детской юношеской библиотке (Украина)

  

 

 Religions in Movement

 29-08 – 01.09.2012 Final meeting in Poland

During this meeting the final report was prepared. It is a pity that our participants from Belarus could not attend the meeting, but we’re via skype in close contact with them. We prepared also the  templates for the panels of the exhibition. The exhibition will be translated in 4 languages and shown in Minsk, Krakow, Kiev and Petershagen during the month of October 2012.

 

Klub Młodych Liderów

Przyjechaliśmy z Rosji, Ukrainy i Białorusi, aby wziąć udział w warsztatach w Nowym Sączu od 19-ego do 29-ego sierpnia 2012. Śledż nasze przygody pod hasłem "Klub Młodych Liderów".

 

 

Religions in Movement, 17.08.2012

In short about progress in our investigation. Check under "Religions in Movement"

 

 

 

TOP ma rok!

10 sierpnia Fundacja TOP obchodziła swoje pierwsze urodziny!

 

10 sierpnia Fundacja TOP będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny!

Aby uczcić ten fakt, zapraszamy wszystkich sympatyków, współpracowników i inne zainteresowane osoby na naszą imprezę urodzinową 10 sierpnia 2012 o godz. 18.00 na ul. Falkowską 26 w Nowym Sączu.

Wznieście z nami lampkę szampana, spróbujcie zupy prezesa, przysmaków fundatora i sałatki wice-prezesa, albo obejrzyjcie  po prostu nasza nową siedzibę i porozmawiajcie z nami o przyszłości!

Miło nam będzie, jeśli potwierdzicie swój udział w spotkaniu na brunovas@wp.pl .

 

Nowy Sącz, dnia 10.07.2012 - STREETBREAKERS

Mamy juz komplet trenerów! Sprawdź pod hasłem Streetbreakers!

We completed the list of trainers! Look under STREETBREAKERS! 

 

Nowy Sącz, dnia 25.05.2012

Uchwała nr 1/2012 Rady Fundacji „TOP” w sprawie sprawozdania finansowego i merytorycznego.

 Na podstawie  § 11.3 statutu Fundacji „TOP”  Rada Fundacji

1.  zatwierdza sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2011, przegotowane przez Zarząd Fundacji oraz udziela Zarządowi absolutorium;

2. ustala, że wynik finansowy za 2011 rok jest następujący: strata- kwota – 1 487,63 zł. Kwota ta pokryta będzie z zysku w latach następnych.

 Podpisy członków Rady: dr Ewa Bryła, Łukasz Zagrobelny, Marcin Fornal

 


Partnerzy i Sponsorzy

ZSS SPLOT Muzeum Historii Polski Patriotyzm Jutra Ministerstwo Edukacji Narodowej Wojewódstwo Małopolskie Pracownia Figaro Nowy Sącz
International Organization for Migration Stiftung EVZ - Erinnerung Veantwortung Zukunft Institut für angewandte Geschichte Geschichtswerkstatt Europa Borussia Olsztyn Kolegium Europy Wschodniej
European Union Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności Decade of Roma Inclusion 2005-2015 Studytours to Poland Ministerstwo Spraw Zagranicznych Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Charkowie Polska Pomoc