Graczem Dumy Katalonii od następnego sezonu zostanie kapitan polskiej kadry narodowej!

20.07.2022, 09:23

Ciężko zaprzeczyć temu, że obecnie piłka nożna jest najbardziej rozpoznawalną dyscypliną sportu na świecie. Spotkania piłki nożnej generują naprawdę wielkie wyniki telewizyjne, co ma przełożenie na gigantyczne wpływy dla piłkarskich klubów oraz zawodników. Trzeba pamiętać, że co jakiś czas możemy być świadkami imponującego transferu z udziałem najbardziej rozpoznawalnych gwiazd piłkarskich. Piłkarskie kluby trochę się uspokoiły i za gwiazdy piłkarskie nie oferowało się astronomicznych sum po zawirowaniach związanych z COVID 19. Nadal co prawda to są naprawdę spore pieniądze, jednakże kryzys sprawił, iż dyrektorzy do przeprowadzania transferów podchodzą rozważnie. Specjaliści od piłki nożnej dyskutowali nad tym, w jaki sposób będzie wyglądać skład Barcy po zamknięciu poprzedniego sezonu. Ekipa z Katalonii zmagała się z problemami finansowymi, jednakże z pewnością zdołała zaskoczyć własnych wielbicieli.

W mediach mogliśmy zobaczyć pogłoski na temat transferu polskiego piłkarza do Dumy Katalonii od paru miesięcy. Te wieści z początku mało kto traktował, jednakże w kolejnych tygodniach wyglądało to znacznie poważniej. Prezesi Bayernu z Monachium twierdzili, że RL9 wypełni do końca swój kontrakt, który kończy się w czerwcu 2023. Innego zdania był sam reprezentant naszego kraju oraz agent piłkarza, który wyraźnie podkreślił, iż przygoda z niemieckim klubem skończyła się dla niego. Finalnie Bawarczycy przyjęli ofertę FC Barcelony za Roberta Lewandowskiego, która opiewała na czterdzieści pięć mln euro. Kapitan polskiej kadry takim sposobem został najdroższym piłkarzem w historii polskiej piłki nożnej. Lewy jest też pierwszym polskim zawodnikiem, który będzie grać w Dumie Katalonii. Jest to z całą pewnością bardzo dobra informacja dla wszystkich fanów futbolu z naszego kraju. Oglądanie RL9 w trykocie jednego z najlepszych drużyn piłkarskich to bez wątpienia niezwykłe uczucie.