fundacjatop.pl

Imponujący rezultat oraz stłuczka faworytów w wyścigu GP Monzy! Daniel Ricciardo triumfował na włoskiej ziemi, a Norris zajął drugie miejsce!

Imponujący rezultat oraz stłuczka faworytów w wyścigu GP Monzy! Daniel Ricciardo triumfował na włoskiej ziemi, a Norris zajął drugie miejsce!

13.09.2021, 13:55

Obecnie trwający sezon Formuły Pierwszej jest naprawdę pociągający i trzeba brać pod uwagę to. W poprzednich sezonach walka o najwyższe miejsca zdominowana została przez zawodników Mercedesa AMG, a mówiąc konkretniej Hamiltona Lewisa. Kierowca angielskiego pochodzenia w minionym sezonie wywalczył siódmy mistrzowski tytuł Formuły 1, co dało mu możliwość zrównania się w ilości mistrzostw z fantastycznym Michaelem Schumacherem. Jednak brytyjski zawodnik w tym sezonie nie ma już jednak aż tak lekko w drodze po kolejny mistrzowski tytuł. To wszystko spowodowane jest obecnością w stawce zawodników Maxa Verstappena, który również marzy o tym, by zwyciężyć tytuł mistrza F1. Od początku sezonu walka między tymi kierowcami jest naprawdę mocno zaciekła i niezwykle ciężko wskazać który z nich po ostatnim wyścigu sezonu będzie triumfować. Włoski wyścig, a więc Grand Prix Monzy był kolejną rundą walki tych dwóch zawodników. To naprawdę przyjemny tor dla ogromnej liczby zawodników, a w trakcie tego weekendu w bolidzie Formuły 1 pojawił się Kubica zastępujący Kimiego Raikkonena, który załapał koronawirusa.

Eliminacje do wyścigu o GP Monzy zagwarantowały motoryzacyjnym wielbicielom zebranym na trybunach ogrom pasjonujących emocji. Elektryzującą rywalizację, z której zwycięsko wyszli Ricciardo Daniel oraz Verstappen zafundował sympatykom motoryzacji zakręt numer jeden wyścigu niedzielnego. Bez cienia wątpliwości istotne dla rozstrzygnięcia niedzielnego wyścigu były wizyty kierowców w serwisowej alei. To właśnie po wymianie kół doszło do niespodziewanej kraksy. W naprawdę bardzo ciasnym zakręcie spotkali się obecny mistrz Formuły 1 a także Verstappen i w momencie, gdy mogło się zdawać, że jest to koniec przepychanek, zawodnicy uderzyli się kołami, a bolid Maxa Vestappena wylądował na samochodzie sterowanym przez kierowcę z Wielkiej Brytanii. Dla kibiców zasiadających przy torze to była bez wątpienia zaskakująca chwila, ale żadnemu z nich nic się nie stało. Zawodnicy McLarena, którzy wyścig niedzielny skończyli na 2 najwyższych miejscach umiejętnie skorzystali na tym incydencie. Ricciardo Daniel zwyciężył niedzielny wyścig, a na miejscu numer 2 znalazł się Lando Norris. Dla brytyjskiego zespołu to bez najmniejszych wątpliwości fantastyczne osiągnięcie i ten wynik mocno wspomoże ich w rywalizacji o 3 miejsce w tabeli konstruktorów.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij