fundacjatop.pl

W finałowym spotkaniu gracze kadry niemieckiej ograli ekipę Portugalii! Niemiecka drużyna narodowa sięgnęła po mistrzostwo Europy do lat 21!

08.06.2021, 10:35

Reprezentacja Niemiec po przerwie dwuletniej siada na europejski tron w młodzieżowej piłce nożnej. Prowadzeni przez selekcjonera Kuntza Stefana piłkarze triumfowali po bardzo porywającym starciu z kadrą Portugalii rezultatem jeden do zera. Był to trzeci z rzędu mecz finałowy młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu dla zawodników drużyny Niemiec. Zawodnicy niemieccy w trakcie dwóch ostatnich meczów dwa razy się mierzyli z drużyną narodową Hiszpanii. Ekipa niemiecka w 2017 roku pokonała drużynę narodową z Hiszpanii. Piłkarze kadry hiszpańskiej dwa lata później się zrewanżowali i zwyciężyli w finałowym meczu 2:1. Niemiecka reprezentacja w tej sytuacji była zmuszona toczyć bój z portugalską kadrą, która również myślała o tym aby zdobyć to ważne trofeum. Finalnie jednak zwyciężyli zawodnicy niemieccy rezultatem jeden do zera, a bramkę rozstrzygającą strzelił Nmecha w pierwszych minutach odsłony numer dwa.