Belgijski Gent okazał się zbyt silny i pokonał Raków! Skończyła się przygoda Rakowa z europejskimi zmaganiami!

01.09.2021, 11:34

Na samym początku trzeba pamiętać o tym, że częstochowski Raków całkiem nieźle reprezentował Polskę w eliminacjach do europejskich rozgrywek w aktualnym sezonie. Bez najmniejszych wątpliwości wicemistrzowie polskiej Ekstraklasy pokazywali się najprzyjemniej dla oka z grupy drużyn, które biły się o udział w rozgrywkach europejskich. Podróż częstochowskiego Rakowa niestety skończyła się, ponieważ Gent okazał się zbyt silnym rywalem. Wprawdzie spotkanie pierwsze gracze selekcjonera Marka Papszuna zwyciężyli rezultatem jeden do zera, jednak w rewanżowym meczu zdecydowanie lepiej przygotowani byli zawodnicy belgijskiego Gent. W starciu rewanżowym Gent z Belgii wygrało wynikiem trzy do zera i zagwarantowało sobie miejsce turnieju Ligi Konferencji. Sympatycy piłkarscy z Polski Mimo przegranego starcia mogą być usatysfakcjonowani z gry piłkarzy Rakowa. Dla tego zespołu był to debiut w europejskich eliminacjach i warto brać pod uwagę to, iż zaprezentowali się imponująco.