Damian Szymański strzelił bramkę i został bohaterem polskiej narodowej drużyny! Ogromne przeżycia w końcowych minutach batalii z zespołem Anglii!

10.09.2021, 10:01

Polska drużyna narodowa występująca na Stadionie Narodowym jest naprawdę trudna do pokonania i jesteśmy świadomi tego od dawna. Tracimy gole na tym obiekcie naprawdę naprawdę rzadko i trzeba mieć na uwadze fakt, że ogromna zasługa w tym kibiców piłki nożnej z Polski. W dniu, gdy Stadion Narodowy wypełniony jest do ostatniego miejsca gracze naszego zespołu dostają nadwyżkowego przypływu energii. Gracze trenera Paulo Sousy w zmaganiach eliminacyjnych do mistrzostw świata w Katarze pokazują się do tej chwili nieźle, jednakże ich forma oddalona jest od perfekcji. Wieczorem w środę polskich reprezentantów czekał bardzo trudny test, jakim bez najmniejszych wątpliwości był mecz z narodową kadrą Anglii. Każdy piłkarski wielbiciel z Polski jest świadomy faktu, jak trudnym przeciwnikiem w dziejach starć polskiej kadry narodowej są angielscy piłkarze. Nie było miejsca na wahania w przypadku jak ten, gdyż najistotniejsze było ugranie jak największej liczby punktów.

Przed tym meczem polska kadra była od samego początku skazywana na klęskę. Bez żadnych wątpliwości warto zwrócić uwagę na fakt, że zawodnicy z Polski w większości przypadków bardzo mobilizują się na pojedynki z o wiele mocniejszymi. Podczas tego starcia było podobnie i trzeba zaznaczyć, przez spory czas mogliśmy nawet stwierdzić, że nasza kadra może rywalizować o pełną pulę punktów z reprezentacją piłkarską Anglii. Było to bardzo ciężkie spotkanie dla Polski i bez żadnych wątpliwości trzeba ich pochwalić za walkę do samego końca. Kiedy gola w 80 min. strzelił Harry Kane wydawało się, iż może to być zakończenie nadziei o dobrym wyniku. Polska narodowa kadra finalnie nie zamierzała odpuszczać i do ostatnich minut tego meczu szukała okazji na zdobycie gola. W dodatkowym czasie meczu, który zarządził sędzia gola na wagę remisowego wyniku zdobył piłkarz AEK Ateny Damian Szymański. To była bez najmniejszych wątpliwości fantastyczna chwila w przypadku tego uzdolnionego zawodnika. Finalnie polska kadra narodowa była w stanie wyłuskać rezultat remisowy na Narodowym w batalii z angielską kadrą i za sprawą tego wciąż posiada ogromne szanse na dostanie się do mundialu w Katarze.