fundacjatop.pl

Fenomenalny start światowego czempionatu dla Ekwadoru - przegrana narodowej reprezentacji Kataru!

23.11.2022, 15:58

Mundial to piłkarska impreza, która ma miejsce raz na cztery lata. wielbiciele piłki nożnej z całej świata wyczekują niecierpliwie na inauguracyjny mecz mistrzostw świata i ciężko temu zaprzeczyć. W przypadku mundialu w Katarze, który rozpoczął się w poprzedni weekend było identycznie. Oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się fenomenalnie poprzedzała pierwsze spotkanie. Jednak później przyszedł czas na piłkę nożną i futbolowi wielbiciele znajdujący się na stadionie oraz przez telewizyjnymi odbiornikami oczekiwali niesamowitego meczu. Już od początku pojedynku emocji nie brakowało, ponieważ piłkarze kadry Ekwadoru szybko strzelili bramkę. Już w 3 minucie Emmer Valencia trafił do bramki i mogło się wydawać, że drużyna narodowa Kataru będzie mieć ciężko w tym meczu. Arbiter tego meczu zdecydował się jednak prześledzić za pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, że w momencie dogrania zawodnik był na spalonym. Gospodarze mistrzostw świata mieli więc naprawdę dużo szczęścia w tym przypadku.

Narodowa drużyna Ekwadoru mimo cofnięcia pierwszego trafienia nie miała w planach zaprzestać ataków. Gracze reprezentacji Ekwadoru atakowali i przez cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego spotkania. Napastnik kadry Ekwadoru kilkanaście minut później znalazł się w akcji oko w oko z golkiperem narodowej drużyny Kataru i został przewrócony. Sędzia główny nie wahał się ani chwili i wskazał na jedenastkę, a bramkarzowi pokazał kartę. Rzut karny na gola zmienił zawodnik narodowej drużyny Ekwadoru Emmer Valencia. Naprawdę źle w porównaniu do swoich oponentów wyglądała drużyna Kataru. Nie widać było pomysłu na to spotkanie, a golkiper zespołu Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał nic do roboty. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wpadła druga bramka dla narodowej kadry Ekwadoru, a strzelcem znowu był Valencia. W I połowy meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej bramek. Podczas drugiej części obie drużyny mocno obniżyły rytm i na murawie mało się działo. Ten pojedynek w rozrachunku końcowym zakończył się wynikiem 2:0 dla narodowej reprezentacji Ekwadoru, która świetnie zaczęła turniej. Z kolei reprezentacja narodowa Kataru znalazła się teraz w trudnym położeniu i może mieć kłopot z awansem do kolejnej fazy.