Górnik Zabrze ograł zawodników stołecznej drużyny wynikiem 1 do 0! Kolejny przypadek naprawdę słabej dyspozycji Legii w rozgrywkach naszej ligi!

23.11.2021, 10:00

W obecnie trwających rozgrywkach ligi polskiej warszawska Legia gra naprawdę słabo i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. piłkarze Legii to aktualni mistrzowie polskich rozgrywek i trzeba mieć to na uwadze, a aktualnie zajmują pozycję w ogonie tabeli. Starcie z Górnikiem z Zabrza miało finalnie przerwać fatalną passę Legii Warszawa, jednakże i teraz brakowało umiejętności do tego, żeby zdobyć trzy punkty. Gracze z Zabrza od pierwszych minut pojedynku wyglądali na genialnie uszykowanych i podczas pierwszej połowy Legia Warszawa nie dała rady stawić im czoła. Zawodnicy Górnika Zabrze po pierwszej odsłonie spotkania wygrywali rezultatem dwa do zera i wszystko wskazywało na to, iż to będzie kolejna przegrana mistrza polskich rozgrywek. Jednakże w pierwszych minutach następnej części pojedynku zawodnicy Legii Warszawa zaczęli atakować i zdołali doprowadzić do remisowego rezultatu. Od tej chwili zgromadzeni na obiekcie sympatycy piłkarscy mogli mieć nadzieje na niesamowite emocje pod koniec spotkania.

I rzeczywiście końcowe minuty tego spotkania były naprawdę ekscytujące. Przede wszystkim przez wzgląd na gry piłkarzy gospodarzy, którzy w rozrachunku końcowym wygrali ten mecz. W 96. minucie trafienie dające zwycięstwo zdobył Krzysztof Kubica, który zdołał wykorzystać fenomenalne podanie w wykonaniu Janzy Erika. Dobrze również mieć na uwadze, że swoje pierwsze trafienie po przenosinach do polskiej ligi ustrzelił zdobywca mistrzostwa świata z roku 2014, a więc Podolski Lukas. Bez wątpienia była to niesamowita chwila dla tego zawodnika. Natomiast Legia z Warszawy przegrała siódmy mecz pod rząd i w tym momencie znajduje się na 17 pozycji w ligowej klasyfikacji. Jest to niezwykle przeciętny rezultat, jak na wciąż panującego mistrza PKO Ekstraklasy i należy zwrócić na to uwagę. Jeżeli gracze warszawskiej Legii mają ambicję ciągle występować w Ekstraklasie to powinni powrócić do dobrej dyspozycji. Mistrz polskiej ligi w przeciwnym wypadku zaskakująco zdegradowany zostanie do niższej ligi.