Kadra USA w siatkówkę poniosła porażkę z reprezentacją Polski siatkarzy w rozgrywkach Ligi Narodów!

24.06.2022, 11:03

Bez wątpienia siatkówka w Polsce jest niezwykle uznaną sportową dyscypliną. Mamy wielką bazę kibiców, którzy są skłonni latać za naszą reprezentacją w każde miejsce świata. Warto jednak podkreślić, że narodowa drużyna Polski w siatkówce odnosiła w ostatnich 20. latach gigantyczne zwycięstwa. W ostatniej dekadzie polska kadra w siatkówce jako pierwsza drużyna w dziejach tej dyscypliny sportowej zdołała obronić tytuł mistrza na mistrzostwach świata. Poza tym kilka razy reprezentacja Polski siatkarzy sięgała po medale podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Właśnie dlatego fani siatkówki z Polski oczekują, że siatkarze odniosą następny sukces, ale teraz w rozgrywkach Ligi Narodów. Są to dość świeże rozgrywki, które zadebiutowały zupełnie niedawno. W rozgrywkach Ligi Narodów do tej pory nie udało nam się wygrać, jednak w tym roku mamy na to duże szanse.

Kolejny tegoroczny turniej w ramach rozgrywek Ligi Narodów został rozegrany w Bułgarii. Drużyna Polski siatkarzy poradziła tam sobie fenomenalnie i trzeba o tym wiedzieć. Nad tym, czy zatrudnienie na nowego selekcjonera byłego reprezentanta Serbii Nikoli Grbicia to odpowiedni krok przed startem tego sezonu debatowało przed startem trwającego aktualnie sezonu dużo siatkarskich ekspertów. To był jednak fenomenalny pomysł ze strony Polskiego Związku Siatkówki, co pokazuje aktualna forma polskiego zespołu narodowego. Rezultatem trzy do jednego polska kadra siatkarzy ograła reprezentacje USA w poprzednim meczu. Delikatnie kłopotliwy był start meczu dla polskich siatkarzy. I seta zwyciężyła reprezentacja narodowa Stanów Zjednoczonych i wyglądało na to, że może być to niezwykle równy mecz. Następne sety to był popis bardzo dobrej gry naszych zawodników i finalnie zwyciężyli wynikiem trzy do jednego. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że po spotkaniu kapitan drużyny polskiej Bartosz Kurek wymienił kilka błędów, które możemy w nadchodzących tygodniach udoskonalić. Na mecze zespołu polskiego patrzy się bardzo przyjemnie, i właśnie dlatego z całą pewnością możemy liczyć na kolejne medale.