O miejsce na światowych mistrzostwach, które odbędą się w Katarze narodowa kadra Ukrainy zmierzy się z Walią!

03.06.2022, 12:16

W zeszłym tygodniu kibice piłkarscy z całej Europy z zainteresowaniem oczekiwali na pojedynek reprezentacji Szkocji z Ukrainą. Jeszcze kilka miesięcy temu byłoby to w pełni normalne spotkanie, jednak okoliczności uległy mocnej zmianie. To spotkanie na początku miało zostać rozgrywane w marcu, jednakże przeszkodziła w tym atak rosyjskiej armii na terytorium Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy poprosiła o przełożenie spotkania barażowego, na co zgodziła się federacja piłkarska FIFA. Nowy termin ogłoszony został na czerwiec i obydwie reprezentacje były naszykowane do walki. Faworyta do zwycięstwa w tym starciu barażowym z pewnością było niezwykle trudno określić. Zawodnicy drużyny narodowej Ukrainy przystąpili do tego barażowego meczu z olbrzymią motywacją, aby udowodnić światu, że są zmotywowani a także naszykowani do rywalizacji na murawie.

Z kolei narodowa drużyna Szkocji zamierzała potraktować to spotkanie jak wszystkie inne. Trener powtarzał swoim zawodnikom od samego początku, że muszą być skoncentrowani i nie mogą pomylić się. Kadra Ukrainy znana jest z tego, że potrafi kreować niesamowicie szybkie kontrataki, które najczęściej oznaczają bramkę. To starcie było naprawdę bardzo intrygujące i należy przyznać ten fakt. Reprezentanci Ukrainy byli jednak tego dnia zdecydowanie lepiej przygotowani od swoich rywali. W 33 minucie zdołali ustrzelić bramkę numer jeden, gdy do siatki trafił Andrij Jarmołenko. Pierwsza część barażowego spotkania była prezentacją dobrze zorganizowanej gry reprezentantów Ukrainy, którzy skutecznie odpierali kontrataki szkockiego zespołu. Wynikiem 1 do 0 dla drużyny Ukrainy skończyła się pierwsza część tego spotkania. W trakcie drugich 45. minut pojedynku mieliśmy szansę oglądać aż 3 bramki. Raz do bramki strzelali zawodnicy Szkocji, a dwa razy zawodnicy Ukrainy. W rozrachunku końcowym pojedynek zakończył się rezultatem trzy do jednego na korzyść naszych sąsiadów. Narodowa reprezentacja Ukrainy dzięki wygranej w dalszym ciągu ma szansę dostać się na mundial, który będzie rozgrywany w Katarze.